5:20 PM Інклюзивно-ресурсний центр | |
Інклюзивно-ресурсний центр Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) - це установа, яка створена з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших навчальних закладах, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти. Подати заявку на відвідування інклюзивно-ресурсного центру та отримати запрошення на консультацію можна онлайн за допомогою порталу. https://ircenter.gov.ua/ На цьому порталі можна обрати найближчий ІРЦ, зареєструватись і прийти на прийом у призначений час без черг та очікування. ХТО МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЬ ДО ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ До інклюзивно-ресурсних центрів можуть звернутись батьки, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини віком від 2 до 18 років, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу. Комплексна психолого-педагогічна оцінка та інші послуги ІРЦ можуть надаватись тільки на підставі заяви батьків. Жодна послуга інклюзивноресурсного центру не може бути надана у примусовому порядку чи за зверненням третіх осіб (учителів, вихователів тощо). ЩО РОБЛЯТЬ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ 1.Проводять комплексну оцінку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини. 2.Розробляють рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами. 3.Надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги. 4.Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів беруть участь у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у школах і дитсадках. 5.Проводять моніторинг динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік. 6.Надають консультації та методичну допомогу вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання. 7.Консультують батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти. 8.Надають психологічну допомогу, проводять бесіди з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами. ЯК ПРОЙТИ КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ В ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІПодати заявку на відвідування інклюзивно-ресурсного центру та отримати запрошення на консультацію можна онлайн за допомогою порталу. На цьому порталі можна обрати найближчий ІРЦ, зареєструватись і прийти на прийом у призначений час без черг та очікування. ЩО САМЕ ВХОДИТЬ В КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ Комплексна оцінка проводиться індивідуально за такими напрямами:
У разі потреби фахівці інклюзивно-ресурсного центру можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема, визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин із однолітками, дорослими. ЯК ЧАСТО НЕОБХІДНО ПОВТОРЮВАТИ КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИПовторна комплексна оцінка фахівцями інклюзивно-ресурсного центру проводиться у разі:
На що мають право батьки
Як подати документи на інклюзивне навчання.
Методики, за якими проводиться комплексна оцінка розвитку дитини Психологічна оцінка дітей за допомогою методик WISC-IV, LEITER-3, PEP-3, CASD, CONNERS-3 WISC-IV – шкала інтелекту Векслера для дітей; Leiter-3 – міжнародна шкала продуктивності; . Conners-3 – шкала оцінювання розладу дефіциту уваги та гіперактивності; РЕР-3 – індивідуалізоване психоосвітнє оцінювання дітей із розладами аутистичного спектру; CASD – опитувальник розладу аутистичного спектру.
CASD РЕР-3- Індивідуалізоване психоосвітнє оцінювання дітей з розладами Скринінгова шкала розладів аутистичного спектра аутистичного спектра за методикою ТЕАССН
| |
|
Всього коментарів: 0 | |
| |